O mně

Vystudovala jsem na Fakultě Architektury VUT v Brně a během studia mě to odválo na rok do Francie. Francouzský styl řešení interiérů mě inspiroval. Mám ráda staré věci, které jsou signifikantní také pro francouzské interiéry, kde se staré setkává s novým a navzájem se doplňuje.

Pro inspiraci se však nevydávám jen do Francie. Ráda cestuji, i když v poslední době trochu méně, než bych si přála. Baví mě pozorovat lidi a místa. Vidět, jak se baví, jí, žijí, jak vypadá prostor kolem a jejich doma. Z pozorování a zážitku pak vycházím i pro své projekty.

V dnešní uspěchané době konzumu se vracím ke starým věcem, recykluji je, dávám jim druhou šanci. Jak se s postupem času měníme, ovlivňuje to i požadavky na prostředí kolem nás. Změnit ho však neznamená vše nahradit. Doplňuji stávající funkční mobiliář novými prvky, měním atmosféru textiliemi, materiály či osvětlením. Jsem prostředníkem, který rozebere vztah mezi prostorem a jeho obyvateli, aby nový interiér vycházel z nich. Prostory se pak stávají útulnějšími a osobnějšími pro ty, kdo v nich žijí.

Studio

Ing. arch. Jana Halamíčková

+420 776 250 740
studio [at] halamickova [dot] cz

Jiráskova 12 — 602 00 — Brno

Zobrazit na mapě